Kremacja zwłok Rumia

Kremacja zwłok Rumia wymaga od nas specjalnego przygotowania, aby cały proces przebiegał bezpiecznie i z poszanowaniem Ciała Zmarłego. Decyzja o rodzaju pochówku pozostaje oczywiście w gestii zmarłego, który przekazał ją przed śmiercią swoim bliskim lub zapisał w testamencie. Organizujemy pogrzeby kremacyjne, które nie różnią się w swojej istocie od pogrzebów tradycyjnych z trumną, zwłaszcza pod względem ceremoniału. Odmienność natomiast stanowi fakt, że do grobu – lub kolumbarium – składana jest urna z prochami Zmarłego. Te zaś powstają w wyniku spopielenia Ciała w krematorium.

 

Pogrzeb z kremacją

akcesoria pogrzebowe rumia

Organizujemy pogrzeb z kremacją wraz z transportem Zmarłych z miejsca, w którym doszło do zgonu. Pracujemy całodobowo, zapewniając Państwu nieprzerwaną opiekę w każdej chwili. Pomagamy także dopełnić niezbędne formalności – także te związane z przygotowaniem do pogrzebu kremacyjnego. Oferujemy sprzedaż urn, a także dedykowane do nich kompozycje kwiatowe. Zapewniamy, że nie krytykujemy, nie oceniamy oraz nie narzucamy żadnych racji – za każdym razem podchodzimy do Państwa z pełnym zrozumieniem i szacunkiem.

Pogrzeb z kremacją czy trumną?

Kremacja uznawana jest za bardziej ekonomiczną formę pochówku, a w dodatku daje możliwość złożenia urny do już istniejącego grobu- w którym jest brak możliwości pochowania trumny. Pogrzeb z kremacją, choć nadal jeszcze mniej popularny od tradycyjnego pochówku z trumną, ma coraz szersze grono zwolenników – i jeśli rodzina nie dysponuje grobem rodzinnym lub wykupionym miejscem, będzie ona bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście najważniejsza jest jednak wola zmarłego, to od niej zależy, jaką formę przybierze Uroczystość, kto będzie ją prowadził, jaka będzie oprawa muzyczna pogrzebu oraz w jakim charakterze Ciało zostanie złożone do grobu lub kolumbarium.

Czy kremacja jest tania?

W wielu przypadkach kremacja i pogrzeb urnowy są rozwiązaniem tańszym od standardowego pochówku z trumną. Urna i konieczna do spopielenia trumna kremacyjna to często i tak mniejszy wydatek niż trumna tradycyjna. Przy wyborze urny nie ma konieczności wykopania grobu oraz w częstych przypadkach przeniesienia szczątek na niższe poziomy. Można zapomnieć także o kosztach poniesionych za demontaż i montaż całego nagrobka. Ponadto konieczność opłacenia miejsca na cmentarzu łączy się z mniejszym wydatkiem. Atutem pogrzebów kremacyjnych jest też aspekt ekologiczny. Kremacja jest neutralna dla środowiska, a wspomniane już mniejsze gabaryty powodują, że części cmentarza z urnami, zwane kolumbariami, zajmują mniej miejsca. Firma IN MEMORIA chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące pogrzebów z kremacją.

Kremacje uznawane są za formę pochówku bardziej ekonomiczną, a także daje możliwość dochowania urny do już istniejącego grobu. Pogrzeb z kremacją, choć nadal jeszcze mniej popularny od tradycyjnego pochówku, ma coraz szersze grono zwolenników – i jeśli rodzina nie dysponuje grobem rodzinnym lub wykupionym miejscem, będzie on bardzo dobrym rozwiązaniem.