Pogrzeby z kremacją

akcesoria pogrzebowe rumia

Pogrzeby kremacyjne nie różnią się w swojej istocie od pogrzebów tradycyjnych, zwłaszcza pod względem ceremoniału. Różnicę natomiast stanowi fakt, że do grobu – lub kolumbarium – składana jest urna z prochami Zmarłego. Prochy powstają w wyniku spopielenia ciała Zmarłego w krematorium.

Kremacje uznawane są za formę pochówku bardziej ekonomiczną, a także daje możliwość dochowania urny do już istniejącego grobu. Pogrzeb z kremacją, choć nadal jeszcze mniej popularny od tradycyjnego pochówku, ma coraz szersze grono zwolenników – i jeśli rodzina nie dysponuje grobem rodzinnym lub wykupionym miejscem, będzie on bardzo dobrym rozwiązaniem.

Zalety kremacji

W wielu przypadkach kremacja i pogrzeb urnowy jest rozwiązaniem tańszym. Urna i konieczna do spopielenia trumna kremacyjna to często i tak mniejszy wydatek niż trumna tradycyjna. Ponadto konieczność opłacenia miejsca na cmentarzu łączy się z mniejszym wydatkiem. Atutem pogrzebów kremacyjnych jest też aspekt ekologiczny. Kremacja jest neutralna dla środowiska, a wspomniane już mniejsze gabaryty powodują, że części cmentarza z urnami, zwane kolumbariami, zajmują mniej miejsca.

Firma IN MEMORIA chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące pogrzebów z kremacją. Zachęcamy do kontaktu.