Formalności

akcesoria pogrzebowe rumia

Formalności pogrzebowe Rumia wymagają zaangażowania i czasu. Związane są z organizacją ceremonii i nierzadko stanowią duże obciążenie dla Rodziny pogrążonej w żałobie. Dlatego Zakład Pogrzebowy IN MEMORIA z Rumii spieszy Państwu z pomocą we wszelkich kwestiach urzędowych. Po otrzymaniu upoważnienia od Rodziny Zmarłego pomagamy uzyskać niezbędne dokumenty w USC, ZUS oraz w innych instytucjach odpowiedzialnych za wypłatę zasiłku pogrzebowego. Wspieramy wszystkich – zajmując się organizacją zarówno pogrzebów z trumną, jak i kremacją zwłok w obrządku wyznaniowym lub świeckim.

Czym jest zasiłek pogrzebowy?

Zasiłek pogrzebowy to nic innego jak środki pieniężne oferowane przez Skarb Państwa. Aktualnie kwota ta wynosi 4000 zł i jest przeznaczona na realizację ceremonii pogrzebowej. Nasi specjaliści pomogą Państwu w szybkim i bezproblemowym uzyskaniu tych środków w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Do Państwa należy jedynie uregulowanie pozostałej kwoty. Informujemy, że nie poobieramy żadnych opłat i prowizji za tego typu pomoc. Jednocześnie podpowiadamy, jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania zasiłku pogrzebowego – akt zgonu, wniosek o zasiłek, zaświadczenie z zakładu pracy lub legitymacja ZUS, a także dokument potwierdzający pochówek. Konieczne będzie także wcześniej wspomniane upoważnienie dla nas w formie pisemnej.

Kompleksowa pomoc z dokumentami

Organizacja ceremonii pochówku jest nie tylko trudna pod względem technicznym, ale przede wszystkim emocjonalnym. Rozumiemy to i oferujemy kompleksową pomoc oraz wsparcie na każdym etapie pożegnania zmarłego – zarówno w przypadku ceremonii wyznaniowych, jak i świeckich. Nie oceniamy, nie wykluczamy oraz nie dyskryminujemy. Do każdego podchodzimy z godnością i szacunkiem. Ponadto dopełniamy za Państwa wszelkie formalności związanych z pogrzebem, otrzymaniem zasiłku i organizacją. Przygotowujemy nekrologi, organizujemy transport i odpowiadamy za oprawę muzyczną i florystyczną.