Oprawa muzyczna pogrzebu Rumia

akcesoria pogrzebowe rumia

Oprawa muzyczna pogrzebu Rumia pozwala udoskonalić każdą uroczystość, nadając jej wyjątkowego i często spersonalizowanego charakteru. Współpracujemy z doświadczonymi muzykami, którzy zapewnią Państwu wzruszającą i podniosłą oprawę każdej ceremonii. Pomożemy w przygotowaniu pieśni na pogrzeb religijny i świecki. Pierwszy z nich charakteryzuje się okrojoną liczbą utworów, zgodnych z daną religią. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku pogrzebu bez udziału duchownego – taki rodzaj ceremonii wiążę się z niemal pełną dowolnością przygotowanego akompaniamentu. Towarzyszymy zmarłym i jego bliskim także na nietypowych uroczystościach, takich jak pogrzeb z motocyklem. W każdym przypadku ustalamy szczegóły oprawy muzycznej ceremonii ostatniego pożegnania z bliskimi zmarłego.

Doświadczeni instrumentaliści na uroczystości pogrzebowej

Troszczymy się o zapewnienie muzycznej oprawy pogrzebu. Dzięki współpracy z doświadczonymi instrumentalistami uroczystości pogrzebowe uświetniają utwory muzyczne, podkreślające nastrój i doniosłość chwili. Nasza firma oferuje oprawę pogrzebu dopasowaną do życzeń zmarłego, o której informuje nas rodzina lub znajomi. Realizujemy zarówno ceremonie wyznaniowe, jak i ceremonie świeckie. Ceremonie świeckie sprawują Mistrzowie Ceremonii. W celu zapewnienia jak najbardziej wyniosłego charakteru uroczystości zdecydowaliśmy się na współpracę z kwiaciarniami oraz florystami, którzy przygotują świeże i eleganckie wieńce pogrzebowe, bukiety i ozdoby do urn. Zgodnie z życzeniem rodziny na pogrzebie może być dostępna muzyka – skrzypce lub trąbka. Istnieje także możliwość puszczenia utworów dostarczonych nam przez bliskich Zmarłego na pendrivie. Jesteśmy też otwarci na wszelkie potrzeby i oczekiwania Klientów, zapewniamy ich realizację po wcześniejszych ustaleniach.

W jakich momentach pogrzebu grana jest muzyka?

To zależy od charakteru ceremonii – na pogrzebie religijnym muzykę usłyszymy przede wszystkim w trakcie Mszy Świętej, a także ewentualnie w momencie pochówku zmarłego. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli zdecydują się Państwo na pogrzeb świecki. Charakteryzuje się on większą dowolnością, a co za tym idzie – muzyka zarówno pod względem repertuaru, jak i momentów towarzyszenia żałobnikom jest dostosowywana indywidualnie. To od Państwa lub woli zmarłego zależy, kiedy i gdzie pojawi się oprawa muzyczna pogrzebu świeckiego.

Najczęściej wybrzmiewa ona w kaplicy, przed lub tuż po przemówieniach Mistrza Ceremonii oraz w momencie składania trumny lub urny do grobu. Jeśli muzyka była szczególnie ważna dla zmarłego, to wybrane utwory mogą wybrzmiewać niemal przez cały czas trwania ceremonii pożegnania. Istnieje możliwość pełnego spersonalizowania oprawy muzycznej pogrzebu – wszelkich informacji udzielimy w trakcie rozmowy.