In Memoria

Ostatnie pożegnanie motocyklisty, czyli pogrzeb z motocyklem

Pogrzeb motocyklisty, w szczególności tragicznie zmarłego, to wydarzenie, które przyciąga nie tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół, ale bardzo często również szerokie grono innych pasjonatów jednośladów, którzy znali zmarłego. Zasadniczo każda taka uroczystość przebiega zgodnie z tradycją, jednak jest jeden element, którego zdecydowanie nie powinno wówczas zabraknąć. Mowa tutaj o motocyklu.

Jak może wyglądać pogrzeb motocyklisty?

Nasza dom pogrzebowy w Rumi specjalizuje się w organizacji pogrzebów, zabiegając o to, aby każda uroczystość była jak najbardziej osobista, niepowtarzalna i dopasowana do indywidualnych potrzeb. Przygotowujemy ostatnie pożegnania, dbając o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół i jeśli to możliwe, robimy wszystko, by dostosować oprawę wydarzenia do pasji, zainteresowań i osobowości zmarłego.

Tak właśnie jest w przypadku pogrzebów motocyklistów. To najczęściej ludzie z pasją, którzy swojemu jednośladów i poświęcają bardzo dużo czasu. Zazwyczaj byli też członkami społeczności dzielących te zainteresowania, uczestnikami zlotów, koncertów lub rozmaitych podróży motocyklowych. Dlatego też udział motocyklu w pogrzebie jest istotny nie tylko ze względu na osobę zmarłą, ale i żałobników.

Jak wygląda pogrzeb z motocyklem?

Motocykl towarzyszy konduktom żałobnym. Może również pełnić funkcję karawanu, który przewodzi urnę z prochami. To sposób, aby spersonalizować ostatnią drogę pasjonata motoryzacji. Co więcej, nasz zakład pogrzebowy In Memoria w Rumi zapewnia też urny, które są w kształcie kasku motocyklisty.

Pogrzeb z udziałem motocykla ceremonialnego przeznaczony jest nie tylko dla osób, które za życia związane były hobbystycznie lub zawodowo z jednośladami, ale również dla wszystkich, którzy chcą w wyjątkowy sposób uczcić pamięć o zmarłym.